Hakkımızda

Kebap kültürünü İstanbul'la buluşturan Köşebaşı, İstanbul'u bu kültürle tanıştıran marka olmaktan gurur duyuyor. Yerelliğin ve gelenekselliğin kebap kültüründeki önemini bilen ve gerçek lezzetleri yansıtmayı önemseyen marka, kebabın gelenekselliğindeki tüm değerleri kutlamayı başarıyor. Adana ve Tarsus mutfağını kültürü ile birlikte sunan restoran, öncü olmanın getirdiği birikimle sürdürülebilir bir yemek deneyimi için her gün bir adım daha atıyor. Et tüketimiyle dünyada oluşturduğu karbon ayak izini, her yıl diktiği ağaçlarla siliyor ve izlenebilir et güvenilirliğini misafirlerine sağlıyor.

Gerçek kebap lezzetini; İstanbul, Ankara, Bursa, Kapadokya, Kuşadası, Cunda, Bodrum ve yurt dışında Özbekistan ile Azerbaycan’ da  yaşatan Köşebaşı, misafirlerine ustalık ve lezzetin birleştiği bir deneyim sunuyor.

Vizyonumuz & Misyonumuz

Bizi biz yapan; lezzetlerimiz. Bizi biz yapan; bize özgü tariflerimiz, reçetelerimiz. Dünyanın neresinde olursak olalım, bir kokuyla bizi eve çağıran lezzetler vardır, tek lokmada bize köklerimizi hatırlatan lezzetler. Köşebaşı olarak size köklerinizi hatırlatan lezzetleri, geleneksel halleriyle hatırlamaya davet ediyoruz.

Kültürümüze saygı duymanın en önemli yöntemlerinden birinin lezzetlerimizi yaşatmak olduğunu biliyoruz. Kültürüyle birlikte sunduğumuz Adana ve Tarsus mutfağında yerelliği ve gelenekselliği önemsiyoruz. Kebap kültüründeki gelenekselliği modernize etmek yerine, gerçek lezzetini yansıtmaktan yanayız. Damak paletimizin daralmaması ve geleceğimiz olan gençlere mutfak kültürümüzü aktarabilmek için ürün çeşitliliği ve bölgelerin yerel malzemeleri ile reçetelerimizi uygulamaya önem veriyoruz.

Çok katmanlı Anadolu topraklarının mutfak kültürümüze yansımalarını sunuyor ve temsil ettiğimiz bölgelerin geleneksel ve doğal mutfaklarını korumayı hedefliyoruz. Bu amaçla, yenilikçi yaklaşım ve yerel ürünler kullanarak, mutfak kültürümüzü dünden bugüne ve geleceğe taşıyoruz. Mutfağımızın geçmişteki tekniklerini koruyup bugün daha da geliştirerek geleceğe hazırlanıyoruz. Yerel değerlerimizi geleceğe taşıyan kadın üreticilerimizi destekliyor ve bu değerleri restoran deneyimimizde misafirlerimizle buluşturmaktan gurur duyuyoruz.

Doğanın ritmine saygılıyız, mevsimsellik menümüzün temelini oluşturuyor. Yılların birikimiyle, her adımımızı düşünerek atıyoruz. Üretime ve çiftçilerimize önem veriyoruz. Üretim olmadan yemeğin ve hatta geleceğin olmayacağını biliyoruz. Bu yüzden ürünlerimizi, üretimin temelini oluşturduğuna inandığımız "Aile Çiftçiliği ve Besiciliği" yoluyla temin ediyoruz. Tariflerimiz de temsil ettiğimiz bölgelerin topraklarında onlarca yıldır uygulanan doğaya saygılı tarifler.

Et tüketimimizle dünyada oluşturduğumuz karbon ayak izimizi her yıl diktiğimiz ağaçlarımızla siliyor, izlenebilir et güvenilirliğini misafirlerimize sağlıyoruz.

Yıllardır yaşattığımız gerçek kebap lezzetini tüm değerleriyle bir yemek deneyimine dönüştürüyoruz. Şehri gerçek kebap kültürü ile buluşturan ilk restoran olarak lezzetin ve ustalığın birleştiği bir deneyim için lezzet tutkunlarını bekliyoruz.

kt_logo

Köşebaşı olarak, Ekim ayında başlattığımız Sorumlu Restoran Hareketi kapsamında bir adım daha atıyoruz ve 8 Kasım 2021'den itibaren misafirlerimize sunduğumuz ürünlerimizdeki yumurtaların (kabuklu, sıvı ve mamül ürünler) tamamını kafessiz sistemden tedarik edeceğimizi kamuoyuna taahhüt ediyoruz.

kt_logo

Köşebaşı Sürdürülebilir Gıda Platformu üyesidir.

REZERVASYON